Bot Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? En İyi Botlar…

 

Ayaklar şimdi çok üşümese de, yakında üşümeye başlayacaklar. Siz de kış mevsimi boyunca sıcacık ayaklar için gerekli hazırlıkları yapıyor olmalısınız. Örneğin, kışlık bot seçiminizade sizin için en önemli özellikleri belirlemeniz ve ihtiyacınıza göre alışveriş yapmanız gerekiyor. 

 

Ayaklarınızın nefes alması önemli.

Buna az önce değindik ama ayrıca vurgulamakta fayda var: Ayaklarımız terleyen organlarımızdır, bu nedenle iyi bir kışlık botun terletmeyen yapıda olması ve nefes alıyor olması önemlidir. Pek çok kışlık bot modelinde anti-bakteriyel ve mikropları engelleyen özellikler olduğunu fark edeceksiniz. Bu türden kışlık bot modellerini tercih etmeniz, hem ayak kokusunu engelleyecek hem de ayaklarınız terden nemlendiğinde diğer ayak problemlerini (mantar gibi) önlemede yardımcı olacaktır.

botdan, çizmeye kadar neredeyse tüm ayakkabı çeşitlerinde karşılaşılabilecek önemli bir sorun da söz konusu Ayakkabıya sinmiş ayakkabı ve ayak kokusudur. Temizliğinize ne kadar dikkat ederseniz edin gerek sağlık problemlerinizden, gerekse yanlış ayakkabı seçiminizden dolayı ayaklarınızın kokması oldukça doğaldır. Ayak kokusu bayan olsun, erkek olsun birçok kişinin ortak sorunudur. 

Ayak kokusu ve Ayakkabı kokusu özgüven kaybı başta olmak üzere, çeşitli psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Özel olarak formüle edilmiş ürün olanHDAyak ve Ayakkabı Koku Önleyici Toz ile bu sorun tarihe karışıyorHD Ayak ve Ayakkabı Koku Önleyici Toz direk ayaklarınızdaki ve ayakkabılarınızdaki bakterileri hedef alır ve yok eder.HDAyak ve Ayakkabı Koku Önleyici Toz bakterilerin ve kötü kokunun üstesinden gelir. HD Ayak ve Ayakkabı Koku Önleyici Toz kötü koku ve bakterilerin üstesinden gelecektir. HDAyak ve Ayakkabı Koku Önleyici Toz bakterilerin neden olduğu bu ayak kokusuna karşı en az 90 gün boyunca etkilidir. Ayaklarınız ve Ayakkabılarınız artık 90 gün boyunca kokmayacaktır. Güvenle çorabınızı, ayakkabılarınızı veya terliklerinizi giyebilirsiniz.

Ayak Tozu : 

BURAYA LİNKİNİ BIRAKIYORUM BURADAN SATIN ALABİLİRSİNİZ

 

 

Su geçirmezlik de önemli.

Kışlık bot alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında alacağınız botların su geçirmez olması da önemli bir noktadır. Eğer sürekli dışarıda olacağınızı düşünüyorsanız, botlarınızı özellikle su geçirmez özelliği olacak şekilde seçmelisiniz, zira özellikle ülkemizde ne zaman bardaktan boşalırcasına yağmur yağacağı hiç belli olmuyor. Çoğu su geçirmez bot belki estetik zevklerinize uygun olmayabilir ama işlevseldir. Daha şık modellerin bol bulunduğu yarı-su geçirmez botlar da tercih edilebilir modeller arasında yer alıyor.

 

 

 

Hafif olması avantaj sağlar.

Aldığınız kışlık botları sık sık giyeceğinizi ve uzun mesafeler yürüyeceğinizi hesaba katarak, botların hafif olmasına özen göstermelisiniz. Bu kadar fazla özelliği bulunan ve sizi soğuktan koruyacak olan botlarınızın çok hafif olmasını beklemek biraz hayalcilik olur ancak en azından size yürüme zorluğu yaratacak kadar ağır olmamalarına dikkat edin. Günümüz teknolojisi sayesinde hem sizi soğuktan koruyacak malzemelerden üretilmiş hem de hafif olan kışlık botlar bulmak mümkün.

 Size hem hafif hemde bu özelliklere uygun yerli üretim bir bottan bahsedeceğim

Aşşağıya bırakacağım linkten sipraiş verebilirsiniz 

NİTELİK : Waterproof, Watertight®
su geçirmez, hava alan teknoloji ile üretilmiştir
RENK : Siyah
DERİ CİNSİ : Nubuk deri, su itici özellikli
DIŞ TEKSTİL : 300 gr. / ml dayanıklı, sıkı dokuma POLYAMID kumaş
İÇASTAR : ZİGZAG tekstil membranlı su geçirmez, nefes alabilir %60 Polyamid %40 polyester
MEMBRAN : Su geçirmez özelliğinde, nefes alan TPU membran
DIŞ TABAN :
PU + PU – Çift dansite, poliüretan taban, direkt enjeksiyon sistemi ile üretim
Alt kısım 1.10 yoğunluğunda Compact malzeme
Orta kısım 0.45 yoğunluğunda poliüretan hammadde ile üretilmiştir.
İÇ TABANLIK :
Mostra şekilli, anatomik sünger
Ön kısım 4mm. Arka kısım 10 mm. Kalınlığında olmaktadır.
BAĞLAMA İPİ : 130 cm. uzunluğunda sıkı dokuma polyster bağ ipi
BAĞ KAPSÜLÜ
: Pirinç malzeme, boyanmış
DESTEKLER
YASTIK : Poliüretan sünger besleme + konfor yastıkları
BOMBE : 1.0 mm. Termoplast malzeme
FORT : 1.5 mm. Termoplast 

nitelik : Watterproof Watertight* su geçirmez hava alan teknoloji olarak üretilmiştir

renk : siyah 

deri cinsi : Nubuk deri , su itici özellikli 

dış texkstil : 300 gr. / ml dayanıklı . sıkı dokuma POLYAMID kumaş 

iç astar : ZİGZAG tekstil membranlı su geçirmez , nefes alabilir %60 Polyamid  %40 polyester 

Membran : Su geçirmez özelliğinde , nefes alan TPU membran 

dış taban : PU 

 

Kategoriler: Genel

vogeltactical

Vogel Tactical toptan perakende ürün satış temsilcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir